Jdi na obsah Jdi na menu
 


13.9. Kurz začátečníků

13. 9. 2008

A tak nastal náš den D...nebo spíš A ...dnes ve 14:00 začíná náš první oficiální trénink agilit.

 

Když jsme dorazili na místo, tak tam byla jen Marcela s Bugsem. Tak jsme nechali pesany proběhat a já mezitím vyzvídala, jak to tam chodí. Časem dorazili i další človíčkové i naše trenérka Hedvika a šli jsme si připravovat parkur. Adélku jsem musela přikurtovat k plotu a moc se jí to nelíbilo. Vřeštěla tam jak pavián a otravovala další kolegy na ,,místečkách,,.

Když byl parkur hotový, tak si nás Hedvika zavolala a konala se válečná porada , kde jsme byli rozděleni na Malý a Velký. Nás, tím mám namysli Malé, si vzala Hedvika a Velké Pavla a šlo se ,,bojovat,,.

Začátkem všeho učení byla skoková překážka neboli Skočka. Nic složitého, ale některým pesjkům se tedy přes ní nechtělo,tak se muselo uplácet ňaminkama,aby páníčci vůbec dostali pejska na druhou stranu.Náš případ to tedy nebyl...Adélka vyběhla jak na sprint,až jsem jí za překážkou musela chytat . Jedna skočka se trénovala na obě ruce..

 

                                                                                

příprava na start (moment soustředění)

Obrazek

 

start

Obrazek

 

doskok

Obrazek

 

Další krok byl tunel, zatim ještě rovný. Samozřejmě, jak se očekávalo, většina čtyřnohých účastníků odmítala vlézt do čehosi kde je tma...Adélka nebyla vyjímkou, a tak nám nezbylo nic jiného, než Adélce jít naproti ..nakonec jsme to zvládli a naporduhé už adélka proběhla jak suverén..

 

Obrazek

 

No a další, co jsme si první den zkusili, byl slalom...na první pohled krásný, když to pejsek umí, ale na druhý zapeklitá to věc ... Adélka teda zvládla krásně, jen panička jí to kazila, když pletla ruce ...ale tak taky se musím učit.

 

první tyčka

Obrazek

 

druhá (ada to bere švihem)

Obrazek

 

třetí

Obrazek

 

a poslední

Obrazek

 

a huráá pro ňamku

Obrazek

 

 

A konečnou překážkou byla kladina...nejdřív hezky pomalinku projít, aby neměla strach a jistit jí. Nesmí spadnout, aby se nezačala bát a neublížila si...to jsme zvládni hezky a ještě pomocí vodítka. Pak přišla zkouška bez vodítka a to bylo něco..hlavně pro Adélku..nadšeně jí celou proběhla a ani trošku se nebála.

 

rozběh

Obrazek

 

běžíííímeee

Obrazek

 

skoro nahoře

Obrazek

 

v plné rychlosti

Obrazek

.....

no a dál to fotit prý nešlo

 

 

 

Tak to byl náš první tréninkový den a myslím, že velice úspěšný. Na to, že Adéla běžela poprvé na kladině a probíhala tunelem, to bylo skvělé a já byla více než nadšená. Doufám, že nám to vydrží i nadále. Ale musim říct, že to byla fuška...a to hlavně pro mě..stačit Adélce